Menu

Tech Unit Council Representatives

Auburn
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
A-10 Bill Barrett 253-293-8040 17-04 17-06, 17-10, 17-12, 17-45
  Gail Soushek 206/817-8589  
       
A-20 Anthony Sarmiento 206-662-6663 17-08, 17-62, 17-66, 17-68, 47-02
       
A-30 Terry Tomt 253-304-2979 17-07, 17-70
       
A-40 Mike Arrington 425-919-3564 24-40, 24-50, 24-60 (Frederickson)
       
AS-10 Doug Brazeal 425-865-3416 At-large, 2nd/3rd shift
       
Bellevue
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
B-10 Evan Wipf 425-965-6233 33-Series; 7-14, 7-341 (Bellevue); 7-239, 7-240
  Ernie White 425-965-4792  
       
Bothell
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
B-20 Brad Kibbel 206-544-6371 7-253, 7-254, 7-255, 7-256, 7-257, 7-830
       
California
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
C-10 Bruce Davies 661-816-3982 All buildings (Edwards AFB / Palmdale)
       
Developmental Center (DC) / Duwamish
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
D-2 Tony Hickerson 206-544-0173 9-90, 9-96, 9-98, 9-99, 9-120, 22-01
       
D-4 Vacant 206-433-0991 11-14 (CUST SERVICE CNTR)
       
D-6 Ron Mathes 206-662-1584 9-101, 9-110, 9-140, 13-01, 13-03
       
D-10 Craig A. Lindberg 206-766-4889 9-08, 9-51, 9-53, 9-77
  Jeffrey Forbes 206-544-2698  
       
DS-10 Jacob Gould 253-740-7406 At-large, 2nd/3rd shift (Developmental Center or Plant II)
       
Everett - Flat Tops
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-2 David Wilkinson 425-342-5356 40-81, 40-82
       
E-10 Roger Pullman 425-266-3154 40-56, 40-58 = both units
  Sean Peters 425-760-8664  
  Vacant 425-355-2883  
       
E-12 Robert W. Sutton Jr. 425-266-9693 40-86
       
Everett - Twin Towers
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-6 Reagon Roth 425-342-5979 40-87
       
E-8 Manizheh Sedghinasab 425-342-5356 40-88, 47-173
       
Everett - Factory
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-14 Bruce Van Meter 425-717-5084 40-21, 40-22
       
E-18 Sandra Hastings 425-717-6980 40-30, 40-31, 40-53, 40-54
       
E-24 Tami Reichersamer 425-717-6582 40-23, 40-24
       
E-26 John Cardiel 425-359-9593 40-25, 40-26
       
E-32 Amanda Correll 425-220-4022 40-27, 40-32, 40-33, 40-34, 40-35, 40-36, 40-37
  Patrick A. Kolodge 425-294-7096  
       
E-50 Bryon D. Henderson 425-210-5986 40-02, 40-03, 40-04, 40-05, 40-11, 40-41, 40-40, 7-36 = both units
       
Everett - BOMARC
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-22 Colleen Ronan 425-879-6254 45-80, 45-801, 45-802
E-22 Tarja Kallinen 425-717-3305  
       
Everett - Flightline / Delivery Center
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-30 James Applebee 425-717-2544 45-03, 45-04, 45-06, 45-07, 45-11, 45-640, 45-761 = both units
       
Everett - Harbour Pointe
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-28 Richard Hughes 425-266-5902 7-20, 41-02
       
Everett - EMC / Butler
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-60 Rebekah Hewitt 425-237-5073 45-334, 7-334, 7-335, 45-12 = both units
  James Raskob 425-266-4571  
  Shahryar (Shah) Shahrivar 425-965-9345  
       
Everett - At large, 2nd / 3rd shift
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
ES-10 Vacant 425-355-2883 At large, 2nd/3rd shift
       
Facilities / Shea
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
X-10 Roger Aisaka 206-799-7756 At large
       
Kent
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
K-2 Vacant 425-355-2883 18-05, 18-26,18-28,18-41,18-42,18-43, 18-61,18-62
       
Oregon
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
O-10 Emily L. Brent-Fulps 971-563-3175 All buildings
  Rick Salve 971/246-2683  
       
Plant II
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
P-2 Joseph Asaif 206-544-9345 2-10, 2-25, 2-81, 2-88, 2-122, 3-315, 3-323, 3-324, 3-353,
3-369, 3-818, 3-390, 3-800, 3-801, 3-802
  David H. Carpenter 206-618-9554
       
P-10 Rick Yost 206-544-0432 15-Series (South Park)
       
DS-10 Jacob Gould 253-740-7406 At-large, 2nd/3rd shift (Developmental Center or Plant II)
       
Renton
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
R-2 Chris F. Yeaton 206-544-2110 10-13, 10-16, 10-18, 10-20
       
R-4 Michael Burdette 425-717-0554 4-20, 4-21, 4-42, 5-08, 4-75, 5-403, 5-429
       
R-20 Dan Sergent 253-657-6734 4-04, 4-17, 7-206, 7-207
  Deena Hougham 425-212-7821  
       
R-40 Tony Laffranchi 425-965-1337 7-244 (Rivertech); 25-01 (Longacres), 7-107 (Southcenter South)
       
R-50 Steve Ellis 425-965-1722 4-81, 4-82, 4-86
  Chris Waybright 425-367-9347  
  Mark Friesen

425-318-2954

 
  Bob Wilkerson 425-919-6643  
  Richard Mahoney 425-342-8079  
       
RS-10 Vacant 206-433-0991 At-large, 2nd / 3rd shift
       
Thompson
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
T-10 Zachery Wydick
206-544-0111 14-01
  Dominick Edwards 206-375-6290  
       
Utah
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
U-1 Fred Stringham 801-315-2490 All buildings