Menu

Professional Unit Council Representatives

Auburn
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
A-10 Gail Soushek 206-817-8589 17-04, 17-06, 17-10, 17-12, 17-45
  Kevin B. Mjor 253-737-0034  
       
A-20 Colin F Wright 206-651-6544 17-08, 17-62, 17-66, 17-68, 47-02
       
A-30 Douglas A. Brazeal 425-865-3416 17-07, 17-70
       
AS-10 Vacant   At-large, 2nd/3rd shift
       
Bellevue
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
B-10 Vacant 206-433-0991 33-Series
       
California
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
C-10 Jonathan Vanover 661-277-7020 All buildings (Edwards AFB / Palmdale)
       
Developmental Center (DC) / Duwamish
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
D-1 Vacant 206-433-0991 9-90, 9-120
       
D-3 Vacant 206-433-0991  
       
D-5 Zachery Wydick 206-544-0111 9-101, 9-110, 13-01,13-03
  Andrew Alenski 253-306-3528  
  Rodney Roy 206-265-2574  
       
D-7 Vacant 206-433-0991  
       
D-9 Amy Freiburghaus 314-563-7840  
  Michelle Cooper 253-657-7799  
       
DS-10 Jacob Gould 253-740-7406 At-large, 2nd/3rd shift (Developmental Center or Plant II)
       
Everett - Flat Tops
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-1 Vacant 425-355-2883 40-81
       
E-3 Vacant 425-355-2883 40-82
  Vacant 425-355-2883  
       
E-10 Roger Pullman 425-266-3154 40-56, 40-58
  Sean Peters 425-760-8664  
  Vacant 425-355-2883  
       
E-35 Lawrence (Larry) Adamski 425-266-4302 40-86
  Vacant 425-355-2883  
       
Everett - Twin Towers
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-11 Rick Williamson 425-965-9345 40-87, floors 1 & 2
  Eric Stewart 425-344-0221  
  Tom Kummer 425-530-0830  
       
E-13 Shah Shahrivar 843-813-3712 40-87, floors 3 & 4
       
E-15 Chris Waybright 425-367-9347 40-88, floors 1 & 2
  Amad Y. El-Disi 425-342-6035  
  Joseph J. Hrebik 425-328-4604  
       
E-17 Kerth Downs 206-947-0023 40-88, floors 3 & 4, 47-173
  David Garrett 425-266-3761  
  Lindsey Meiling 425-717-0814  
       
Everett - Factory
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-21 Babak Arvani 425-965-6537 40-21, 40-22, 40-53
       
E-23 Rod Siders 425-342-4752 40-23, 40-24, 40-25, 40-26
  John Dimas 425-965-4812  
       
E-25 Nikolas Geiselman 425-294-1457 40-30, 40-54
       
E-27 Andrew Wacker 425-717-9041 40-27, 40-33, 40-34, 40-35, 40-36, 40-37
       
E-37 Michael G. Studebaker 425-717-9069 40-31, 40-32
       
E-50 Byron D. Henderson 425-210-5986 40-02, 40-03, 40-04, 40-05, 40-11, 40-40, 40-41, 7-36
       
Everett - BOMARC
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-29 Rick Mochow 425-294-2179 45-80, 45-802
  Ann N. Leba 425-220-3192  
  Jatinder Singh 425-320-8683  
  Jan Goegan 425-239-1439  
  Benjamin Briles 425-266-9585  
       
E-33 William Mark Worden 425-717-9409 45-801
       
Everett - Flightline / Delivery Center
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-30 Sean Bell 425-965-6537 45-03, 45-04, 45-06, 45-07, 45-11, 45-640,45-761
       
Everett - Harbour Pointe
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-31 Carolyn M. Wilson 425-342-7552 7-20, 41-02
  Brad Kibbel 425-234-8197  
  David Fritz 425-237-2595  
  Marjorie Blanco 425-226-4540  
       
Everett - EMC / Butler
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
E-60 James Raskob 425-266-4571 45-334, 7-334, 7-335, 45-12
       
Everett - At large, 2nd / 3rd shift
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
ES-10 Mohammed Riaz Khan 425-971-6835 At large, 2nd/3rd shift
       
Facilities / Shea
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
X-10 Roger Aisaka 206-799-7756 At large
       
Frederickon
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
F-10 Mike Arrington 425-919-3564 24-40, 24-50, 24-60
       
Kent
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
K-10 Amir Shaterian 253-657-5432 18-24, 18-26, 18-28,18-41,18-42,18-43,18-61,18-62, 47-29
  Vacant 206-433-0991  
       
Oregon
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
O-10 Emily L. Brent-Fulps 971-563-3175 All buildings
  Albert Phillips 971-563-0447  
       
Plant II
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
P-1 Gordon Yip 253-657-9696 3-315, 3-324, 3-390, 3-800, 3-801, 3-802
  Behyar Goudarzian 714-264-5099  
       
P-3 Stanley Huang 206-747-5577 2-10, 2-25, 2-31, 2-80, 2-81, 2-88
       
P-5 Theryl (TJ) Johnson 425-237-5571 2-122
  Konstantin Terentjev 206-662-0623  
       
P-10 Rick Yost 206-544-0432 15-Series (South Park)
       
DS-10 Jacob Gould 253-740-7406 At-large, 2nd/3rd shift (Developmental Center or Plant II)
       
Renton
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
R-1 Deena Hougham 425-212-7821 10-13, 10-16, 10-18, 10-20
  Mira Martirossian 425-236-7779  
       
R-3 Dan Sergent 253-657-6734 4-20, 4-21, 4-42, 5-08, 5-403, 5-429
  Joseph Pham 206-304-3422  
       
R-5 Richard Mahoney 425-342-2267 4-81, 4-82, 4-86
  Mark Friesen 206-304-1138  
  Mohammed Kadir 425-315-4364  
       
RS-10 Vacant 206-433-0991 At-large, 2nd / 3rd shift
       
Thompson
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
T-10 Tony Hickerson 253-657-5406 14-01
  Vacant 206-433-0991  
       
Utah
District Council Rep Phone Number Building(s) in District
U-1 Vacant 206-433-0991 All buildings